Na evropskem pokalu narodov Slovenija zasedla 13. mesto

Mlada slovenska reprezentanca je od petka, 20. septembra, do nedelje, 22. septembra, nastopila na evropskem pokalu narodov v motokrosu, ki je potekal v Romuniji.

Mladinska reprezentanca Slovenije (od leve): Peklaj, Novak, Žafran, Osek in selektor Kragelj.

Slovenska mladinska motokros reprezentanca je tekmovala na evropskem pokalu narodov, ki je tokrat potekalo na progi RCS Racing Track v kraju Ciolpani v Romuniji, ki se nahaja dobro uro vožnje z avtom severno od Bukarešte. Barve Slovenije so pod vodstvom selektorja Saša Kraglja zastopali Jaka Peklaj, Lukas Osek, Alex Novak in Timotej Žafran. Slednja sta tekmovala v razredu z motorji do 85 kubičnih centimetrov. Žafran je imel obilo smole, saj je na treningu padel in si zlomil ključnico ter ni odpeljal niti ene vožnje, ki je štela za končno razvrstitev. To je močno vplivalo na končni rezultat Slovenije. Novak je v prvi vožnji nato dobro začel, a potem dvakrat padel, vendar vseeno osvojil 10. mesto, v drugi pa je v cilj pripeljal na 9. mestu.

Ni bil najboljši dan zame, saj sem v prvi vožnji dvakrat končal na tleh, v drugi pa sem po dobrem štartu nato po nekaj ovinkih izgubil tri mesta, kar mi je pokvarilo ritem in nisem držal dobrega tempa, ampak vseeno sem se potrudil ter prišel do 9. mesta,

je povedal Novak po koncu tekmovanja.

Alex Novak med pripravo na štart ene od voženj v opremi slovenske motokros reprezentance.

Zelo sta se izkazala Peklaj in Osek. Prvi je tekmoval na 250, drugi pa na 125 kubičnem motorju, vozniki v teh dveh razredih pa so vozili skupaj. Še posebej v prvi vožnji sta se mlada slovenska motokrosista izkazala, saj je Peklaj v cilj pripeljal na 4. mestu, Osek pa je osvojil 7. mesto. V drugi vožnji je nato Peklaj ponovil dosežek iz prve vožnje in vnovič ciljno črto prečkal na 4. mestu, Osek pa je imel smolo, saj se je vanj zaletel italijanski voznik. Pri padcu je izgubil veliko časa in zaostal za dosežkom iz prve vožnje ter je osvojil 16. mesto. Ker sta Sloveniji manjkali vožnji Žafrana, je na koncu v skupnem seštevku zasedla 13. mesto.

Mesto, ki smo ga dosegli, vsekakor ni uvrstitev, s katero bi bili pri AMZS lahko zadovoljni. Žal nekaj dobrih rezultatov ni odtehtalo dejstva, da nam je manjkal četrti voznik, ki se je poškodoval in smo vozili z enim manj. Timoteju želimo, da bi hitro in brez zapletov okreval ter se kmalu spet na motorju vrnil na motokros prizorišča,

je ocenil tekmovanje selektor Kragelj.

Selektor Kragelj je po poškodbi Žafrana ostal le s Peklajem, Osekom in Novakom.

S soboto sem zadovoljen. Uspele so mi dobre kvalifikacije in čeprav sem nato trikrat padel, sem se iz ozadja prebil do četrtega mesta. V nedeljo sem nato dobro štartal prvo vožnjo in držal dober tempo. Vmes me je sicer malce "zmanjkalo", a sem nato stopnjeval ritem. Tudi drugo vožnjo sem dobro štartal, potem pa ostal brez zadnje zavore, zato sem malce spustil tempo. Kljub temu sem zadovoljen z opravljenim ta konec tedna,

je povedal Peklaj.

Jaka Peklaj se je v Romuniji izkazal z dvema četrtima mestoma.

Zadovoljen sem z ekipo. Imeli smo dobre tekmovalce, ampak eden se je žal poškodoval in to nas je na koncu stalo dobrega rezultata,

pa je bil kratek in jedrnat Osek.

Lukas Osek med eno od voženj.

Naslov najboljše mlade motokros reprezentance v Evropi v letu 2024 je pripadel reprezentanci Italije, drugo mesto so zasedli Francozi, tretje pa Španci.

AMZSmotokrosSašo KrageljJaka PeklajLukas Oseklicencaevropski pokal narodovAlex NovakTimotej Žafran