Jelenc debitiral na evropski mini enduro sceni

Monteils v Franciji je bil prizorišče druge dirke evropskega prvenstva v mini enduru. Slovenijo je z licenco AMZS zastopal Nace Jelenc.

16-letni član AMD Radovoljica se je v Franciji premierno preizkusil na mednarodni evropski mini enduro sceni. Na preizkušnji za točke evropskega prvenstva v Monteilsu je debitantski nastop opravil solidno ter pridobil cel kup izkušenj, ki jih bo lahko s pridom uporabil v nadaljevanju kariere. Nace Jelenc je s KTM motorjem v konkurenci 31 voznikov v kategoriji mini 125 tekmovanje začel dokaj previdno, saj ni vedel, kaj ga dejansko čaka na zahtevnih trasah v Franciji. Vozil je preudarno in premišljeno brez nepotrebnega tveganja ter na sobotni preizkušnji zasedel 15. mesto. V nedeljo je že malce vedel, kaj ga čaka, zato se je etap lotil malce bolj pogumno. Še posebej v četrti etapni preizkušnji dneva je demonstriral, kaj zna in zmore. V cilj je pripeljal namreč na 8. mestu. Skupno je v nedeljo popravil sobotno uvrstitev in je zasedel končno 12. mesto. Zanesljivo je francoska preizkušnja Jelencu dala veliko vzpodbudo za nadaljevanje trdih in napornih treningov na motorju in brez njega, da bo na naslednji dirki, ki bo v Nemčiji, lahko še boljši. Sicer pa je obe preizkušnji dobil domači voznik Emerick Vergote, ki je tudi vodilni v skupnem seštevku točkovanja za evropsko prvenstvo v razredu mini 125.

Tretja in hkrati zadnja preizkušnja evropskega prvenstva v mini enduru bo od 9. do 11. avgusta v Meltewitzu v Nemčiji.