Hauptman debitiral med svetovno elito endura v razredu Junior 1

Bettola v Italiji je bila prizorišče dirke svetovnega prvenstva v enduru, na kateri je z licenco AMZS slovenske barve zastopal Gal Hauptman.

Gal Hauptman je debitiral v razredu Junior 1 na enduro dirkah svetovnega prvenstva.

Svetovno prvenstvo v enduru ima v letošnji sezoni tudi slovenskega predstavnika v razredu Junior 1. Na četrto preizkušnjo sezone, ki je potekala v Bettoli v Italiji, se je z licenco AMZS podal Gal Hauptman, sicer uveljavljen voznik motokrosa in lanskoletni državni prvak v razredu MX2. Premierni nastop v svetovni enduro konkurenci si bo zagotovo dobro zapomnil.

Lahko rečem, da je to tekmovanje zame velika stopnička višje. Najprej me je petek zvečer v mestu čakal super test, ki je bil zelo zanimiv, nato pa smo bili prvi dan  v soboto praktično od 9. pa tja do 17. ure vseskozi na motorju. Vozili smo 12 specialnih preizkušenj. Brzinci so bili hitri in smo morali kar hiteti do kontrolnih točk,

je pripovedoval po prvem dnevu Hauptman, ki mu je razgiban teren z veliko kamenja ustrezal, čeprav so bile nekatere posebne preizkušnje na zelo zahtevnih podlagah, ki jih je bilo potrebno odpeljati sila previdno in se jim premišljeno prilagajati.

Za prvo dirko je bilo kar v redu. Sem zadovoljen. Sicer je bilo prisotno kar nekaj nervoze, zato je bilo tudi nekaj napak, ampak to je sestavni del enduro dirkanja,

je ocenil svoj debitantski nastop v enduro konkurenci razreda Junior 1 19-letni član AMD Šentvid pri Stični, ki je prvi dan osvojil 11. mesto, enako ko tudi drugi dan tekmovanja, ki je bil v znamenju močno namočenih preizkušenj, saj je teren pošteno namočil dež. V skupnem seštevku tekmovanja za svetovno prvenstvo v razredu Junior 1 je Hauptman na 15. mestu in ima skupaj 10 točk.

Glede na to, da sem letos novinec, se mi zdi, da je bilo kar v redu, rezultat je v redu, dobil sem nove izkušnje in gremo naprej,

je utrujen, a z nasmeškom na obrazu po koncu dirke v deževni Bettoli sklenil Hauptman.

Gal Hauptman med menjavo pnevmatike v servisnem prostoru.

Peta od skupno predvidenih sedmih dirk svetovnega prvenstva v enduru bo med 12. in 14. julijem v Gelnici na Slovaškem.